Wyzwanie: Beat Plastic Pollution

Kilka lat temu wszyscy oblewali się lodowatą wodą. Głupie? Może i tak, tyle że przez sam wzrost zainteresowania tematyką, która stała u źródła tego Wyzwania, setki tysięcy osób dowiedziała się o „stwardnieniu zanikowym bocznym” a darowizny dla fundacji zajmujących się badaniami nad tą chorobą, przekroczyły łącznie 140 milionów dolarów!

Beat-plastic-pollution-1

Tym razem nie będzie milionów monet, ale efekt może być dużo znaczniejszy. Wyzwanie „Beat Plastic Pollution” jest elementem kampanii ONZ z okazji jutrzejszego Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Zasady są proste niczym budowa cepa:

  1. Zobowiązujesz się do wyeliminowania wybranego rodzaju jednorazowego plastiku i zastępujesz go alternatywą wielokrotnego użytku.
  2. Gdy decyzja jest podjęta, zrób sobie selfie lub nagraj film z wybraną alternatywą. Zdjęcie opublikuj w mediach społecznościowych z hastagiem #BeatPlasticPollution i oznacz @UNEnvironment.
  3. Otaguj trzech znajomych, którzy mają 24 godziny na zakończenie wyzwania.

Komendant hufca zapoda swoje wyzwanie na Zlocie 😀 Ale nie krępujcie się, spokojnie możecie zacząć wcześniej, rzucając wyzwanie znajomym z hufca i okolic!

Potrzebujecie inspiracji? Proszę bardzo 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s